dr Artur Górski

Poseł na Sejm RP

Sejm – V Kadencja – patronaty

Lipiec 2007 – Artur Górski został członkiem Rady Programowej Uniwersytetu Trzeciego Wieku im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Tę godność honorową poseł otrzymał za jego wkład w propagowanie idei i w rozwój uniwersytetów trzeciego wieku, a szczególnie jako dowód uznania za wsparcie udzielane Uniwersytetowi Trzeciego Wieku im. F. Chopina w Warszawie. Z inicjatywy posła w Sejmie odbyła się konferencja poświęcona uniwersytetom trzeciego wieku.

Maj 2007 – Poseł objął honorowym patronatem imprezę pod hasłem „Trzymaj formę”, organizowaną z okazji Dnia Dziecka przez Fundację „Gabi” oraz Gimnazjum nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi „Przy Łazienkach Królewskich” w Warszawie.

Maj 2007 – Poseł objął honorowym patronatem kampanię antynikotynową pod hasłem „Lepiej żyję, bo nie palę”, organizowaną w maju w Zespole Szkół Licealnych i Technicznych nr 1 w Warszawie. Finałem akcji będzie happening „Pogrzeb papierosa” oraz przemarsz uczniów i nauczycieli ulicami Mokotowa w dniu 31 maja br.

Marzec 2007 – Poseł objął honorowym patronatem Wystawę Fotograficzną z Albumów Wielopokoleniowych Rodzin Warszawskich „Pro Memoria”. Wystawa posiada swoją stałą siedzibę na Pradze Południe. Przewodniczącym komitetu Organizacyjnego Wystawy jest dr Stefan Lewandowski, zaś Komisarzem Wystawy radna PiS Małgorzata Załęcka.

Marzec 2007 – Poseł objął honorowym patronatem uroczystości sportowo-rekreacyjne organizowane w Zespole Szkół Sportowych nr 58 w Warszawie z okazji przypadającej w tym roku 40. rocznicy założenia Szkoły Podstawowej Sportowej nr 272 im. E. Lokajskiego. Artur Górski zobowiązał się ufundować nagrodę dla zwycięzcy biegu ulicznego dla dzieci.

Luty 2007 – Poseł objął honorowym patronatem imprezę sportową pt. „Wiosna z hokejem na trawie”, która ma odbyć się 31 marca br. na Ursynowie. Impreza, której celem jest przybliżenie dzieci i młodzieży hokeja na trawie w odmianie halowej, jest organizowana przez Warszawskie Towarzystwo Hokejowe „Sokół”, warszawską drużynę hokeja na trawie.

Styczeń 2007 – Poseł objął honorowym patronatem pracę konkursową – „Film o Katyniu”, autorstwa uczniów Piotra Dziubińskiego i Roberta Reya, zgłoszony na konkurs pt. „Katyń – przekazanie wiedzy i pamięci”. Konkurs został zorganizowany przez NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty i Wychowania Regionu Mazowsze, Komisja Międzyzakładowa Warszawa-Śródmieście. Film do ściągnięcia jest z adresu: http://www.ioh.pl/filmy/katy.wmv

Styczeń 2007 – Poseł objął honorowym patronatem XI „Grand Prix Ursynowa w Pływaniu”, którego finał odbędzie się w czerwcu w Ursynowskim Centrum Sportu i Rekreacji. W ramach patronatu Artur Górski ufunduje puchary dla zwycięzców w 6 kategoriach wiekowych (do 18 roku życia).

Styczeń 2007 – Poseł objął honorowym patronatem pokazy filmów katolickich „Dni Filmu Katolickiego na Mokotowie”, organizowane przez Katolickie Stowarzyszenie Filmowe im. Św. Maksymiliana Marii Kolbego. Podczas pokazów, które mają odbyć się w marcu, będą prezentowane filmy z XXI Międzynarodowego Katolickiego Festiwalu Filmów i Multimediów

Grudzień 2006 – Poseł objął honorowym patronatem projekt „Debaty Młodej Prawicy”, którego pomysłodawcą jest Stowarzyszenie Konserwatywno-Liberalne „Koliber”. Projekt ma polegać na organizowaniu debat na różne tematy z udziałem przedstawicieli organizacji młodzieżowych.

Wrzesień 2006 – Poseł objął honorowym patronatem turniej halowy piłki nożnej młodzieżówek partii politycznych, który odbędzie się w październiku. Artur Górski ufunduje puchar dla najlepszego zawodnika. Turniej organizuje stowarzyszenie Młodzi Konserwatyści.

Czerwiec 2006 – Poseł objął honorowym patronatem Poloniadę 2006 i zobowiązał się do ufundowania nagrody dla jednego z laureatów (przedstawicieli młodzieży polonijnej), którą ma wręczyć podczas uroczystości galowych w lipcu br. Poloniadę organizuje Fundacja Młodej Polonii.

Maj 2006 – Poseł objął honorowym patronatem II Festyn Parafialny przy Parafii Św. Kazimierza na Mokotowie i zobowiązał się ufundować nagrody dla zwycięzców gier sportowych. Festyn ma odbyć się w czerwcu br.

Kwiecień 2006 – Poseł objął honorowym patronatem jubileuszowy X „Grand Prix Ursynowa w Pływaniu”, który odbędzie się w czerwcu w Ursynowskim Centrum Sportu i Rekreacji. W ramach patronatu Artur Górski ufunduje puchary dla zwycięzców w 6 kategoriach wiekowych (do 18 roku życia).

Marzec 2006 – Poseł został wybrany prezesem Warszawskiego Towarzystwa Hokejowego „Sokół”, drugoligowego klubu hokeja na trawie. Prezesura ma charakter honorowy i ma przyczynić się do rozpropagowania tej królewskiej dyscypliny sportu w Warszawie.

Luty 2006 – Poseł objął Honorowe Przewodniczenie Komisji Konkursowej Konkursu Historycznego „Katyń – Prawda i Pamięć”. Organizatorem konkursu jest Komisja Międzyzakładowa Nr 450 NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty i Wychowania Mokotowa, Ursynowa i Wilanowa. W konkursie będą uczestniczyli uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Styczeń 2006 – Poseł objął honorowy patronat nad zbiórką posezonową zimowego sprzętu sportowego, który zostanie przekazany mokotowskiemu Domowi Dziecka Nr 4 przy ul. Rakowieckiej 21. Akcję organizuje Fundacja „Bezpieczny Ursynów”.

Grudzień 2005 – Poseł objął honorowy patronat nad konkursem „Szkoła z Tradycją”, którego celem jest promowanie szkół podstawowych, gimnazjów i średnich, cieszących się długą i chlubną tradycją. Konkurs organizuje Fundacja Szansa.

Listopad 2005 – Poseł objął honorowy patronat nad programem „Muszkieter”, którego celem jest promowanie takich wartości jak: abstynencja od środków odurzających, szacunek dla norm i zasad społecznych, gotowość niesienia pomocy potrzebującym, wrażliwość na rozwój intelektualny i moralny oraz życzliwość i uczciwość w codziennym życiu. Program organizuje Stowarzyszenie „Ordo ex Chao”.