dr Artur Górski

Poseł na Sejm RP

Patronaty

2007

Grudzień 2007 – Poseł objął patronatem Konkurs Świąteczny p.n. „Jak wygląda twój Anioł Stróż?”. Jest to konkurs plastyczny skierowany do dzieci szkół podstawowych i gimnazjalnych, organizowany przez Fundację Szansa – Centrum Edukacji Młodzieży, przy współpracy z Młodzieżowym Domem Kultury na Mokotowie oraz Galerią Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej. Poseł został przewodniczącym Kapituły Konkursu.

[slideshow id=10]

2008

Styczeń 2008 – Poseł objął patronatem bal karnawałowy dzieci z Domu Dziecka nr 4 na Mokotowie, ul. Rakowiecka 21. W ramach patronatu m.in. zostały zakupione dla dzieci środki czystości oraz słodycze.

Styczeń 2008 – Poseł objął honorowym patronatem Dni Filmu Katolickiego na Mokotowie, które mają odbyć się w dniach 29-30 kwietnia w Centrum Łowicka. Organizatorem pokazu filmów będzie Katolickie Stowarzyszenie Filmowe im. Św. Maksymiliana Marii Kolbego.

Luty 2008 – Poseł objął honorowym patronatem charytatywny mecz piłki nożnej na rzecz Świetlicy „Caritasu” przy Parafii Maksymiliana Marii Kolbego w Warszawie.

Marzec 2008 – Poseł objął honorowym patronatem finał Poloniady 2008, który odbędzie się w czerwcu br. Celem Poloniady jest kreowanie w świecie wiedzy o Polsce, prezentowanie kultury polskiej, promowanie polskich twórców, a także pobudzanie aktywności kulturalnej i językowej młodzieży polonijnej. Organizatorem przedsięwzięcia jest Fundacja Młodej Polonii.

Marzec 2008 – Poseł objął honorowym patronatem ogólnopolski konkurs plastyczny dla dzieci z Domów Dziecka i innych placówek opiekuńczo-wychowawczych, organizowany przez Gminny Ośrodek Pracy z Rodziną z Brwinowa.

Kwiecień 2008 – Poseł objął honorowym patronatem II uliczny bieg im. Eugeniusza Lokajskiego, organizowany przez Zespół Szkół Sportowych nr 58 w Warszawie.

Maj 2008 – Poseł objął honorowym patronatem wieczór muzyki i poezji „Po co ja to wszystko?” (wiersze i piosenki Jacka Długosza), zorganizowany w XI rocznicę kanonizacji bł. Jana z Dukli, patrona Lwowa i Korony Polskiej, przez Akcję Katolicką parafii OO. Bernardynów na Czerniakowie i Św. Anny w Wilanowie.

Wrzesień 2008 – Poseł objął honorowym patronatem I Rajd Śladami Powstania Warszawskiego na Mokotowie, zorganizowany przez mokotowskich radnych PiS.

Wrzesień 2008 – Poseł objął honorowym patronatem „Wieczór poezji Cypriana Kamila Norwida i Zbigniewa Herberta oraz koncert muzyki polskiej”. Organizatorem koncertu jest Akcja Katolicka przy parafii św. Anny w Wilanowie oraz Akcja Katolicka przy parafii św. Bonifacego (Bernardyni) na Czerniakowie.

Wrzesień 2008 – Poseł objął honorowym patronatem uroczystości z okazji 90. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, organizowane na Pradze Południe przy współudziale władz dzielnicy.

Listopad 2008 – Poseł objął honorowym patronatem portal www.reakcjonista.pl

Grudzień 2008 – Poseł objął honorowym patronatem charytatywny mecz piłki nożnej na rzecz Świetlicy „Caritasu” przy Parafii Maksymiliana Marii Kolbego w Warszawie (mecz rewanżowy).

Grudzień 2008 – Poseł objął honorowym patronatem świąteczną aukcję i wystawę aniołów, zorganizowaną przy Parafii Maksymiliana Marii Kolbego w Warszawie.

2009

Luty – Poseł objął honorowym patronatem III Dni Filmu Katolickiego na Mokotowie, które odbędą się w dniach 4 i 5 kwietnia. Pokazy są organizowane przez Mokotowski Dom Kultury Centrum Łowicka oraz Fundację Św. Kazimierza Królewicza.

Luty – Poseł przystąpił do Komitetu Honorowego Obchodów 200 rocznicy urodzin Juliusza Słowackiego, które organizuje Fundacja Młodej Polonii w Polsce, na Litwie i Ukrainie.

Kwiecień – Poseł objął honorowym patronatem Otwarte Mistrzostwa Diecezji Warszawsko-Praskiej w szachach szybkich dla dzieci i młodzieży. Celem mistrzostw, zorganizowanych m.in. przez Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej i Mazowiecki Związek Szachowy, jest popularyzacja i upowszechnianie sportu szachowego wśród dzieci i młodzieży w wieku 6-19 lat.

Maj – Poseł objął honorowym patronatem akcję pn. „Lato w mieście”, organizowaną przez mokotowski oddział Towarzystwa Przyjaciół Dzieci.

Czerwiec – Poseł objął honorowym patronatem „Piknik rodzinny dla ratowania K.S. Gwardia”, organizowany przez Patryka Górskiego, radnego Mokotowa

Wrzesień – Poseł objął honorowym patronatem imprezę p.n. „III Uliczny Bieg im. Eugeniusza Lokajskiego”, który został zaplanowany na 25 września. Organizatorem tej imprezy biegowej jest Zespół Szkół Sportowych nr 58 w Warszawie na Mokotowie.

Październik – Artur Górski objął honorowym patronatem wystawę Ewy Tomaszewskiej, b. Poseł do PE, „Polska. Tradycje polskiego parlamentaryzmu”, która ma zostać wystawiona w Domu Polskim w Wilnie na przełomie października i listopada br. Wystawa odbędzie się dzięki wsparciu Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie.

Listopad – Artur Górski objął honorowym patronatem akcję: „Pomóż dzieciom przetrwać zimę”, którą zorganizowało na Mokotowie Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Warszawa-Mokotów.

2010

Luty – Poseł objął patronatem IV Katolickie Dni Filmowe, które odbędą się w dniach 6 i 7 marca. Pokazy są organizowane przez Mokotowski Dom Kultury Centrum Łowicka oraz Fundację Św. Kazimierza Królewicza. Patronat honorowy objął ks. abp. Kazimierz Nycz, Metropolita Warszawski.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=-d8zghSoZcY[/youtube]

Marzec – Poseł objął patronatem Turniej Piłki Nożnej Chłopców – Rocznik 2001. Rozgrywki będą odbywały się w kwietniu „O Puchar Posła Artura Górskiego”. Organizatorem turnieju jest Stowarzyszenie „Dar Serca”

Maj – Poseł objął patronat nad Finałem jubileuszowej POLONIADY 2010, która jest inicjatywą Fundacji Młodej Polonii, skierowaną do młodzieży polonijnej z całego świata. Poloniada przyczynia się do popularyzacji Polaków zasłużonych dla kultury, nauki, techniki i sportu w świecie.

Wrzesień – Poseł objął honorowym patronatem II Rajd Śladami Powstania Warszawskiego na Mokotowie, który odbył się 2 października. Start rajdu wyznaczono na skwerze Grupy AK „Granat” przy ul. Puławskiej.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=iM6ZNC6D-8U[/youtube]

Październik – Poseł objął honorowym patronatem I edycję konkursu „Sarmatia” im. Karola Levittoux. Cele konkursu jest popularyzacja wiedzy na temat dziedzictwa, historii i kultury Rzeczpospolitej Szlacheckiej, oraz rozbudzenie zainteresowania tematyką Kresów Rzeczpospolitej. Uczestnicy konkursu – młodzież ponadgimnazjalna – mają przygotować albumy multimedialne „Magia Kresów”.

[slideshow id=68]

– Poseł objął honorowym patronatem spektakl „Powstanie Warszawskie 1944”, który na Mokotowie wystawi teatr Muzyczny „Łazienki”. Spektakl przedstawia wstrząsające, niezwykłe i zupełnie nieznane wydarzenia z czasu Powstania Warszawskiego, ukazuje bohaterską postawę ludności cywilnej.

Listopad – Poseł wszedł do komitetu honorowego Marszu Niepodległości, który w dniu 11 listopada przeszedł spod Zamku Królewskiego do pomnika Romana Dmowskiego na pl. Na Rozdrożu. Współorganizatorem marszu była Młodzież Wszechpolska.

Listopad – Poseł objął honorowym patronatem akcję „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”, organizowaną przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci na Mokotowie. Celem akcji jest wsparcie i pomoc dla najmłodszych i najbiedniejszych członków naszego społeczeństwa.

2011

Marzec – Poseł objął patronatem II Ogólnopolski Turniej Piłkarski Chłopców – Rocznik 2001. Rozgrywki będą odbywały się w kwietniu „O Puchar Posła Artura Górskiego” na boisku w Raszynie. Organizatorem turnieju jest Stowarzyszenie „Dar Serca”

Maj – Artur Górski objął patronatem charytatywny turniej piłki nożnej chłopców rocznik 1996 i 2001, który będzie rozegrany w Zielonce pod hasłem „Gramy dla Płanka” i w całości poświęcony zawodnikowi Rakovii-Gwardii Warszawa Marcinowi Płaneckiemu, choremu na białaczkę.

Październik – Artur Górski wszedł do honorowego komitetu poparcia Marszu Niepodległości, który ma mieć miejsce w Warszawie 11 listopada 2011 r.
2012

Marzec – Artur Górski został honorowym przewodniczącym Społecznego Komitetu dla Upamiętnienia Ofiar Katastrofy Smoleńskiej na Ursynowie.

Marzec – Odbyły się VI Katolickie Dni Filmowe na Mokotowie pod honorowym patronatem Artura Górskiego.

[singlepic id=1085 w=320 h=240 float=]

 

Maj – Artur Górski został honorowym patronem Akcji „Witajcie w Domu”, mającej na celu wsparcie kształcenia i utrzymania młodych Polaków ze Wschodu, uczących się w Liceum polonijnym w Warszawie Wilanowie.

Czerwiec – Pod honorowym patronatem Artura Górskiego odbył się koncert dobroczynny na rzecz uczniów polskiego pochodzenia ze Wschodu, uczących się w Liceum polonijnym Kolegium Św. Stanisława Kostki w Wilanowie.

Wrzesień – wsparłem finansowo dar Radia Maryja z okazji IV Festiwalu Dziękczynienia w Rodzinie, który odbył się 8.09.

Październik – Poseł został honorowym patronem Konkursu Sarmacja.

 

 

 

2013

Styczeń 2013 – Poseł objął patronatem charytatywny koncert kolęd w wykonaniu polskiej młodzieży z Ukrainy, Białorusi, Kazachstanu i Armenii, uczącej się w Kolegium im. Stanisława Kostki w Wilanowie. Koncert, zorganizowany przez Fundację Dla Polonii, odbył się w ursynowskim kościele pw. Wniebowstąpienia Pańskiego.

Styczeń 2013 – Poseł przyłączył się do akcji „Podziel się książką z Polakami we Lwowie”, organizowanej przez Stowarzyszenie Solidarni 2010 i Otwocki Klub Gazety Polskiej. W ramach akcji przekazał dla Polaków mieszkających na Ukrainie kilkadziesiąt książek.

Luty 2013 – Poseł Artur Górski, jako członek Zespołu Wspierania Przedsiębiorczości przy KP PiS, objął patronatem konferencję dla przedsiębiorców, menadżerów i przedstawicieli wolnych zawodów pt. „Bezpieczeństwo w biznesie”.

Marzec – Odbyły się VII Katolickie Dni Filmowe pod honorowym patronatem Artura Górskiego.

Marzec – Odbył się w Rembertowie koncert utworów Jacka Kaczmarskiego i Przemysława Gintrowskiego w hołdzie śp. Jadwigi Kaczyńskiej w wykonaniu Mateusza Kortewega pod patronatem Artura Górskiego.

Kwiecień – Odbył się na Żoliborzu koncert utworów Jacka Kaczmarskiego i Przemysława Gintrowskiego w hołdzie ś.p. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego w wykonaniu Mateusza Kortewega pod patronatem Artura Górskiego.

Maj – Odbył się III Turniej Piłki Nożnej U-12 „Gramy dla mamy” o puchar posła Artura Górskiego pod patronatem Artura Górskiego

Czerwiec – Jako Członek Honorowy wszedłem w skład Społecznego Komitetu Organizacyjnego Obchodów Rocznicy 11 Lipca – 70 rocznicy ludobójstwa dokonanego na ludności polskiej przez nacjonalistów ukraińskich.