dr Artur Górski

Poseł na Sejm RP

List okolicznościowy do Pana Andrzeja Sosnowskiego, Przewodniczącego KM nr 450 NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty i Wychowania Mokotowa, Ursynowa i Wilanowa na galę z okazji 35. rocznicy powstania NSZZ „Solidarność”

Warszawa, dn. 8.12. A.D. 2015

 

Panie Przewodniczący!

Szanowni Państwo! Drodzy Nauczyciele!

 

Jestem zaszczycony, że zostałem zaliczony przez Was do grona Przyjaciół i zaproszony na uroczystą galę z okazji 35. rocznicy powstania NSZZ „Solidarność”. Zawsze darzyłem Was sympatią i szacunkiem, szanowałem za Waszą tradycję, umiłowanie wolnej Polski, a także za poświęcenie na rzecz edukacji i wychowania dzieci i młodzieży w zgodzie z dewizą narodową: Bóg, Honor, Ojczyzna. Przez lata wiernie stoicie na straży tych wartości dbając o kondycję intelektualną i moralną młodego pokolenia.

Wasza praca nie jest łatwa, warunki pracy coraz trudniejsze. I jeśli nawet obecny rząd utożsamia się Wami, docenia Waszą pracę, traktuje ją jako ważną misję, to nie zawsze znajdujecie oparcie w samorządzie. Symbolem antyoświatowej polityki samorządu kierowanego przez Platformę Obywatelską jest szkoła, w której się spotkaliście. Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Wielkiego na Mokotowie została skazana przez władze Warszawy na powolne konanie. Nie jest to pierwsza szkoła, na którą wydano wyrok i zapewne nie ostatnia, po likwidacji której – jeśli nie powstrzymamy tego szaleństwa – nauczyciele pójdą na bruk. Lokalne władze nie pamiętają o Waszej dotychczasowej pracy, nie myślą o często trudnym losie, który czeka wielu z Was. Jakże łatwo Platformie Obywatelskiej przychodzi zniszczenie, zburzenie, skreślenie, jakże trudno myśleć im pozytywnie, szukać dobrych rozwiązań i budować kompromisy. Jakże głusi są na głosy nauczycieli, rodziców i uczniów. Można odnieść wrażenie, że PO zupełnie nie dostrzega nauczyciela, zgubiła gdzieś człowieka.

Dlatego jesteście tak ważni jako środowisko połączone wartościami i losami, tak bardzo potrzebni jako związek zawodowy, jako ludzie, którzy nie tylko swoją wiedzą i umiejętnościami służą społeczeństwu, nie tylko bronią miejsc pracy, ale także godności człowieka. Podziwiam Was za zasadniczość, wytrwałość w działaniu, a także osobistą odwagę. I za patriotyzm. Chylę przed Wami czoło życząc dalszych sił do zmagań, które prowadzicie, i sukcesów. Bo Wasze sukcesy są sukcesem Polski, zbudują przyszłość naszej Ojczyzny. Pozdrawiam Was serdecznie i zapewniam, że zawsze możecie na mnie liczyć.

 

Z wyrazami szacunku
/-/ dr Artur Górski
Poseł na Sejm RP