dr Artur Górski

Poseł na Sejm RP

List do Prezydent m.st. Warszawy w sprawie tęczy na Pl. Zbawiciela

Pani Hanna Gronkiewicz-Waltz

Prezydent m.st. Warszawy*

 

W dniu 11 listopada podczas obchodów Święta Niepodległości po raz kolejny spłonęła wielobarwna tęcza na Pl. Zbawiciela. Urząd m.st. Warszawy zapowiada, że odbuduje tęczę, będącą dziś symbolem zawłaszczonym przez gejów i lesbijki. Niewątpliwie fakt eksponowania na Pl. Zbawiciela tęczy, za którą kryje się wyżej wspomniany podtekst, przed kościołem Najświętszego Zbawiciela w Warszawie, jest odbierany przez wielu mieszkańców stolicy jako prowokacja wymierzona w Kościół katolicki. Podtrzymywanie tej prowokacji przez Urząd m.st. Warszawy jest postrzegane także jako świadome i celowe działanie, mające na cele burzenie spokoju społecznego.

Ostatnio na różnych portalach społecznościowych pojawiła się propozycja, aby metalową konstrukcję po spalonej tęczy odnowić w barwach narodowych (biało-czerwonych), co będzie współgrało z charakterem miejsca. Należy też zwrócić uwagę na fakt, że Polacy niezależnie od poglądów politycznych szanują polskie barwy narodowe. W związku z powyższym można się spodziewać, że tak odnowiona konstrukcja będzie nie tylko estetyczna, ale i trwała, bo nikt kto czuje się Polakiem ręki na barwy narodowe nie podniesie.

W związku z powyższym popierając propozycję płynącą z wielu stron i środowisk, zwracam się do Pani Prezydent, aby rozważyła rezygnację z przywrócenia tęczy, będącej symbolem niewielkiej społeczności mniejszości seksualnych i poleciła odnowić konstrukcję na Pl. Zbawiciela w powszechnie akceptowanych i szanowanych barwach biało-czerwonych. Z wyrazami szacunku Artur Górski Poseł na Sejm RP

 

Z wyrazami szacunku

Artur Górski
Poseł na Sejm RP

* List został wysłany pocztą elektroniczną do Urzędu m.st. Warszawy